Aktualności

Udana zbiórka elektrośmieci

Drukuj

W naszej szkole w klasie trzeciej realizowany jest ogólnopolski program edukacyjny „Moje miasto, moja wieś bez elektrośmieci”. W ramach programu  przeprowadzony  został cykl zajęć mających na celu zapoznanie uczniów z tematem: „Co to są elektrośmieci?”, poznanie ich szkodliwości oraz jaką drogę pokonują  i co z nich powstanie w drodze recyklingu? Odbyło się również spotkanie z rodzicami, którzy poinformowani zostali o programie i otrzymali „Poradniki dla rodziców o elektrośmieciach”.

 


Rodzice i mieszkańcy Ołoboku i Sławina zachęceni zostali do aktywnego uczestnictwa w programie poprzez organizowanie zbiórek szkodliwych odpadów na rzecz szkoły. Finałem programu była zbiórka elektrośmieci, która w naszej szkole odbyła się w dniach od 28 do 30 kwietnia 2014 r.. Rodzice i mieszkańcy odpowiedzieli na apel szkoły i zgromadzili ogromną ilość zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który obecnie jest problemem współczesnego świata. Dużą aktywnością i zaangażowaniem wykazali się uczniowie klasy trzeciej, którzy wszystkich informowali o zbiórce. Za zgromadzone odpady, których zebrano łącznie 341 szt. o masie 1914 kg, szkoła otrzyma  atrakcyjne pomoce dydaktyczne. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, organizatorzy serdecznie dziękują. Osoby, które dostarczyły największą ilość elektrośmieci, zostaną wyróżnione i otrzymają dyplomy i nagrody.

 

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 - 31 grudnia 2018

FERIE ZIMOWE

14  - 27 stycznia 2019

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

18 - 23  kwietnia 2019

FERIE LETNIE

22 czerwca - 31 sierpnia 2019

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 2 listopada 2018
  • 15 kwietnia 2019 - egzamin ósmoklasisty - j. polski
  • 16 kwietnia 2019 - egzamin ósmoklasisty - matematyka
  • 17 kwietnia 2019 - egzamin ósmoklasisty - j. angielski
  • 2 maja 2019
  • 31 maja 2019
  • 18 czerwca 2019
  • 19 czerwca 2019