Aktualności

Udana zbiórka elektrośmieci

Drukuj

W naszej szkole w klasie trzeciej realizowany jest ogólnopolski program edukacyjny „Moje miasto, moja wieś bez elektrośmieci”. W ramach programu  przeprowadzony  został cykl zajęć mających na celu zapoznanie uczniów z tematem: „Co to są elektrośmieci?”, poznanie ich szkodliwości oraz jaką drogę pokonują  i co z nich powstanie w drodze recyklingu? Odbyło się również spotkanie z rodzicami, którzy poinformowani zostali o programie i otrzymali „Poradniki dla rodziców o elektrośmieciach”.

 


Rodzice i mieszkańcy Ołoboku i Sławina zachęceni zostali do aktywnego uczestnictwa w programie poprzez organizowanie zbiórek szkodliwych odpadów na rzecz szkoły. Finałem programu była zbiórka elektrośmieci, która w naszej szkole odbyła się w dniach od 28 do 30 kwietnia 2014 r.. Rodzice i mieszkańcy odpowiedzieli na apel szkoły i zgromadzili ogromną ilość zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który obecnie jest problemem współczesnego świata. Dużą aktywnością i zaangażowaniem wykazali się uczniowie klasy trzeciej, którzy wszystkich informowali o zbiórce. Za zgromadzone odpady, których zebrano łącznie 341 szt. o masie 1914 kg, szkoła otrzyma  atrakcyjne pomoce dydaktyczne. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, organizatorzy serdecznie dziękują. Osoby, które dostarczyły największą ilość elektrośmieci, zostaną wyróżnione i otrzymają dyplomy i nagrody.

 

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 -31 grudnia 2017

FERIE ZIMOWE

12 lutego - 25 lutego 2018

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

29 marca  - 3  kwietnia 2018

FERIE LETNIE

23 czerwca - 31 sierpnia 2018

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 30 kwietnia 2018
  • 2 maja 2018
  • 4 maja 2018
  • 1 czerwca 2018
  • 20 czerwca 2018
  • 21 czerwca 2018