Aktualności

GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Drukuj

 

We wtorek, 29 kwietnia 2014 roku, w Zespole Szkół w Wielowsi odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju brało udział 8 drużyn 4-osobowych ze szkół podstawowych oraz 2 drużyny 3-osobowe z gimnazjów.

 

W tym turnieju uczestniczyła także drużyna z naszej szkoły, którą stanowili: Laura Derdas, Zuzanna Gawron, Mateusz Dąbrowski i Patryk Jancik. Etap gminny turnieju składał się z testów, jazdy sprawnościowej po torze przeszkód oraz konkurencji praktycznej w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie szkół podstawowych rozwiązywali 2 testy: test wiedzy i test skrzyżowania. Tor przeszkód wymagał od uczestników zaprezentowania sporych umiejętności związanych z opanowaniem jazdy na rowerze. W ostatniej części turnieju przeprowadzono drużynową konkurencję praktyczną – pierwszą pomoc przedmedyczną - udzielenie pomocy osobie poszkodowanej. Bardzo udany okazał się udział drużyny z naszej szkoły w tym turnieju. Nasi reprezentanci zajęli drużynowo I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Z kolei w klasyfikacji indywidualnej w kategorii szkoły podstawowe I miejsce zajął także uczeń naszej szkoły - Patryk Jancik. Dzięki temu sukcesowi nasza drużyna  będzie reprezentowała gminę Sieroszewice w etapie powiatowym turnieju. Gratulujemy Laurze, Zuzi, Mateuszowi i Patrykowi, oraz życzymy kolejnych sukcesów.

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 -31 grudnia 2017

FERIE ZIMOWE

12 lutego - 25 lutego 2018

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

29 marca  - 3  kwietnia 2018

FERIE LETNIE

23 czerwca - 31 sierpnia 2018

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 30 kwietnia 2018
  • 2 maja 2018
  • 4 maja 2018
  • 1 czerwca 2018
  • 20 czerwca 2018
  • 21 czerwca 2018