Aktualności

GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Drukuj

 

We wtorek, 29 kwietnia 2014 roku, w Zespole Szkół w Wielowsi odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju brało udział 8 drużyn 4-osobowych ze szkół podstawowych oraz 2 drużyny 3-osobowe z gimnazjów.

 

W tym turnieju uczestniczyła także drużyna z naszej szkoły, którą stanowili: Laura Derdas, Zuzanna Gawron, Mateusz Dąbrowski i Patryk Jancik. Etap gminny turnieju składał się z testów, jazdy sprawnościowej po torze przeszkód oraz konkurencji praktycznej w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie szkół podstawowych rozwiązywali 2 testy: test wiedzy i test skrzyżowania. Tor przeszkód wymagał od uczestników zaprezentowania sporych umiejętności związanych z opanowaniem jazdy na rowerze. W ostatniej części turnieju przeprowadzono drużynową konkurencję praktyczną – pierwszą pomoc przedmedyczną - udzielenie pomocy osobie poszkodowanej. Bardzo udany okazał się udział drużyny z naszej szkoły w tym turnieju. Nasi reprezentanci zajęli drużynowo I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Z kolei w klasyfikacji indywidualnej w kategorii szkoły podstawowe I miejsce zajął także uczeń naszej szkoły - Patryk Jancik. Dzięki temu sukcesowi nasza drużyna  będzie reprezentowała gminę Sieroszewice w etapie powiatowym turnieju. Gratulujemy Laurze, Zuzi, Mateuszowi i Patrykowi, oraz życzymy kolejnych sukcesów.

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 - 31 grudnia 2018

FERIE ZIMOWE

14  - 27 stycznia 2019

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

18 - 23  kwietnia 2019

FERIE LETNIE

22 czerwca - 31 sierpnia 2019

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 2 listopada 2018
  • 15 kwietnia 2019 - egzamin ósmoklasisty - j. polski
  • 16 kwietnia 2019 - egzamin ósmoklasisty - matematyka
  • 17 kwietnia 2019 - egzamin ósmoklasisty - j. angielski
  • 2 maja 2019
  • 31 maja 2019
  • 18 czerwca 2019
  • 19 czerwca 2019