Aktualności

Rajd rowerowy śladami Pawła Brylińskiego

Drukuj

We wtorek 6 października 2015r. grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami: Lucyną Wittek i Bogumiłem Walerianem udała się na rajd rowerowy w ramach realizowanego przez szkołę programu edukacyjnego „Tu jest mój dom. Moja wieś na przestrzeni wieków”. Głównym celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej i aktywnego wypoczynku, oraz zapoznanie uczestników z dziełami lokalnego, ludowego rzeźbiarza Pawła Brylińskiego. Ten żyjący w XIX wieku artysta pozostawił po sobie w promieniu kilkudziesięciu kilometrów charakterystyczne krzyże i słupy.

 Pionowe drzewce wielometrowego słupa lub krzyża zdobił rzeźbami. Rajd poprzedzony był pogadanką na której wybrani uczniowie przedstawili życiorys rzeźbiarza, oraz miejsca w których znajdują się jego dzieła. Trasa rajdu przebiegała przez takie miejscowości jak: Ołobok, Masanów, Wielowieś, Raduchów, Kania, Przystajnia, Kakawa, Wola Droszewska. W trakcie wycieczki uczniowie mogli bezpośrednio zobaczyć przydrożne rzeźby i krzyże dłuta Pawła Brylińskiego, oraz pomniki przyrody gminy Sieroszewice, znajdujące się na trasie wycieczki. W rajdzie uczestniczyli także uczniowie Szkoły Podstawowej w Masanowie, którzy realizują projekt dotyczący Pawła Brylińskiego. Wspólny rajd był więc, także okazją do bliższego poznania, nawiązania kontaktów i zintegrowania z uczniami szkoły z sąsiedniej miejscowości. Drugi etap tego rajdu odbędzie się w okresie wiosennym i obejmie inne miejscowości naszej gminy i powiatu w których swoją twórczość zaznaczył Paweł Bryliński.

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 - 31 grudnia 2019

FERIE ZIMOWE

27  stycznia -  9 lutego 2020

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

9 - 14  kwietnia 2020

FERIE LETNIE

27 czerwca - 31 sierpnia 2020

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 2 - 3 stycznia 2020
  • 21 kwietnia 2020 - egzamin ósmoklasisty - j. polski
  • 22 kwietnia 2020 - egzamin ósmoklasisty - matematyka
  • 23 kwietnia 2020 - egzamin ósmoklasisty - j. angielski
  • 12 czerwca 2020
  • 1 czerwca 2020
  • 26 czerwca 2020