Aktualności

SUKCESY UCZNIÓW W GMINNYM I POWIATOWYM ETAPIE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Drukuj

W poniedziałek, 25 kwietnia 2016 roku, w Zespole Szkół w Wielowsi odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.W turnieju brało udział 6 drużyn 4-osobowych ze szkół podstawowych (po 2 dziewczynki i 2 chłopców) oraz 2 drużyny 3-osobowe z gimnazjów. Naszą szkołę w tym turnieju reprezentowała drużyna w składzie: Kinga Lemiesz, Kinga Skrobańska, Jakub Robotnikowski, Grzegorz Wojtasiak. Zadania uczestników turnieju obejmowały: test wiedzy, test skrzyżowania, jazdę sprawnościową po torze przeszkód oraz konkurencję praktyczną w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli w tym turnieju bardzo dobry wynik. W klasyfikacji indywidualnej Kinga Skrobańska zajęła I miejsce, tuż za nią na II miejscu znalazła się Kinga Lemiesz.Dobre wyniki także chłopców sprawiły, że cały zespół zajął w klasyfikacji drużynowej również I miejsce, zapewniając sobie awans do szczebla powiatowego tego turnieju.

     W czwartek, 28 kwietnia 2016 roku, nasza drużyna, reprezentując gminę Sieroszewice, wzięła udział w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 im. Mirosława Ferica w Ostrowie Wielkopolskim. W tym etapie turnieju wzięło udział 49 uczestników z siedmiu szkół podstawowych oraz siedmiu gimnazjów z terenu  powiatu ostrowskiego. Podczas turnieju uczestnicy, rozwiązując testy, po raz kolejny musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz znajomością zasad poruszania się po skrzyżowaniach. Natomiast w części praktycznej oprócz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i jazdy po rowerowym torze przeszkód, zawodnicy musieli przejechać wyznaczoną trasę w miasteczku ruchu drogowego przestrzegając zasad i przepisów ruchu drogowego. I tym razem uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobry wynik zajmując w powiecie ostrowskim III miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych. 

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 -31 grudnia 2017

FERIE ZIMOWE

12 lutego - 25 lutego 2018

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

29 marca  - 3  kwietnia 2018

FERIE LETNIE

23 czerwca - 31 sierpnia 2018

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 30 kwietnia 2018
  • 2 maja 2018
  • 4 maja 2018
  • 1 czerwca 2018
  • 20 czerwca 2018
  • 21 czerwca 2018