Aktualności

Obchody Święta Ziemi w Ołoboku

Drukuj

           Dzień Ziemi należy do tradycyjnego repertuaru, wpisanego w  uroczystości naszej szkoły. Jest to szczególny czas, kiedy uświadamiamy sobie nawzajem, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze. Współodpowiedzialność za stan środowiska, poczucie  troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody – oto główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, które obyły się 26 kwietnia 2016 r.  Organizatorzy - pani Ilona Mielcarek i pan Bogumił Walerian  przygotowali z tej okazji wiele ciekawostek i niespodzianek.

Na początku naszych uczniów czekała niesamowita atrakcja. Naszą szkołę odwiedził Pan Komendant Straży Leśnej Nadleśnictwa Taczanów oraz Kierownik Posterunku Policji w Sieroszewicach. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy od naszych gości. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań oraz oglądania przygotowanych przez nich prezentacji multimedialnych. Nauczyciele oraz pan Dyrektor otrzymali od Komendanta Straży Leśnej Nadleśnictwa Taczanów albumy książkowe o tym nadleśnictwie oraz drzewko - buk, które zostało wsadzone na terenie szkoły. Ponadto w naszej szkole podjęte zostały liczne działania związane z ochroną środowiska naturalnego i kształtowaniem postaw proekologicznych, w tym dokonaliśmy zbiórki  baterii i nakrętek.

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 -31 grudnia 2017

FERIE ZIMOWE

12 lutego - 25 lutego 2018

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

29 marca  - 3  kwietnia 2018

FERIE LETNIE

23 czerwca - 31 sierpnia 2018

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 30 kwietnia 2018
  • 2 maja 2018
  • 4 maja 2018
  • 1 czerwca 2018
  • 20 czerwca 2018
  • 21 czerwca 2018