Aktualności

Obchody Święta Ziemi w Ołoboku

Drukuj

           Dzień Ziemi należy do tradycyjnego repertuaru, wpisanego w  uroczystości naszej szkoły. Jest to szczególny czas, kiedy uświadamiamy sobie nawzajem, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze. Współodpowiedzialność za stan środowiska, poczucie  troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody – oto główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, które obyły się 26 kwietnia 2016 r.  Organizatorzy - pani Ilona Mielcarek i pan Bogumił Walerian  przygotowali z tej okazji wiele ciekawostek i niespodzianek.

Na początku naszych uczniów czekała niesamowita atrakcja. Naszą szkołę odwiedził Pan Komendant Straży Leśnej Nadleśnictwa Taczanów oraz Kierownik Posterunku Policji w Sieroszewicach. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy od naszych gości. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań oraz oglądania przygotowanych przez nich prezentacji multimedialnych. Nauczyciele oraz pan Dyrektor otrzymali od Komendanta Straży Leśnej Nadleśnictwa Taczanów albumy książkowe o tym nadleśnictwie oraz drzewko - buk, które zostało wsadzone na terenie szkoły. Ponadto w naszej szkole podjęte zostały liczne działania związane z ochroną środowiska naturalnego i kształtowaniem postaw proekologicznych, w tym dokonaliśmy zbiórki  baterii i nakrętek.

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 - 31 grudnia 2018

FERIE ZIMOWE

14  - 27 stycznia 2019

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

18 - 23  kwietnia 2019

FERIE LETNIE

22 czerwca - 31 sierpnia 2019

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 2 listopada 2018
  • 15 kwietnia 2019 - egzamin ósmoklasisty - j. polski
  • 16 kwietnia 2019 - egzamin ósmoklasisty - matematyka
  • 17 kwietnia 2019 - egzamin ósmoklasisty - j. angielski
  • 2 maja 2019
  • 31 maja 2019
  • 18 czerwca 2019
  • 19 czerwca 2019