Aktualności

Wycieczka w Góry Sowie

Drukuj

W dniach 9 – 10 czerwca 2016 roku uczniowie z klasy V i VI z wychowawcą Bogumiłem Walerianem, oraz uczniami i opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Masanowie, uczestniczyli w dwudniowej wycieczce w Góry Sowie. Celem wycieczki było poznawanie kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii; poznawanie ciekawych i wyjątkowych miejsc w kraju naszych sąsiadów – Czechów; upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży zasad ochrony środowiska naturalnego oraz umiejętności korzystania z zasobów przyrody; upowszechnianie form aktywnego wypoczynku.

     

W pierwszym dniu wycieczki jej uczestnicy zwiedzali Podziemne Miasto Osówka - Sztolnie        i Zamek w  Grodnie,  odbyli także przejazd najpiękniejszą linią kolejową w Polsce Głuszyca Górna - Jedlina Zdrój – Wałbrzych. Na trasie przejazdu znajdowały się 30 metrowej wysokości wiadukty, tunele (w tym najdłuższy w Polsce) oraz miejsce hipotetycznego stacjonowania „Złotego pociągu”. 

Wieczorem wycieczkowicze udali się na nocleg w urokliwym gospodarstwie agroturystycznym „Cicha Woda” w Lasocinie.

     W drugim dniu wycieczki wszyscy wyruszyli do miejscowości  Adrspach w Czechach, gdzie zwiedzali Skalne Miasteczko. W drodze powrotnej odbyło się zwiedzanie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, gdzie można było zobaczyć: stałą ekspozycję zabytkowego taboru kolejowego (wybranych jednostek) oraz tzw. wystaw dodatkowych (wystawy zabytkowych motocykli, makiety kolejowe, Salę Kolejową, Zabytkowej Drukarni, Salę Radiową, Salę Zabawkarstwa Samochodowego, oraz Salę Gospodarstwa Domowego). 

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 -31 grudnia 2017

FERIE ZIMOWE

12 lutego - 25 lutego 2018

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

29 marca  - 3  kwietnia 2018

FERIE LETNIE

23 czerwca - 31 sierpnia 2018

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 30 kwietnia 2018
  • 2 maja 2018
  • 4 maja 2018
  • 1 czerwca 2018
  • 20 czerwca 2018
  • 21 czerwca 2018