Aktualności

Sukcesy sportowe naszych uczniów w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego w Lekkiej Atletyce

Drukuj

W piątek 19 maja 2017 roku, w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się XI Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce - Zawody o Puchar Starosty. Celem tych zawodów był rozwój i popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży szkolnej, wyłonienie indywidualnych talentów na poziomie szkół podstawowych. W programie zawodów znalazły się następujące konkurencje: bieg na 60m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, bieg na 300m, bieg na 600m (dziewczęta), bieg na 1000m (chłopcy).

Każdy zawodniczka lub zawodnik miał prawo startu w dwóch konkurencjach z zastrzeżeniem, że nie może wystartować w biegu 300m, a następnie w biegu średnim: 600m (dziewczęta); 1000m (chłopcy). Najlepsi zawodnicy i zawodniczki byli nagradzani medalami i nagrodami za miejsca na podium w każdej z wybranych konkurencji. Na chłopca i dziewczynkę, którzy po dwóch konkurencjach zgromadzili najwięcej punktów czekał Puchar Starosty Ostrowskiego. W zawodach wystartowało 7 uczniów z naszej szkoły: Oliwia Derdas, Szymon Jancik, Kacper Majchrzak, Sebastian Patalas, Kacper Paluszkiewicz, Jakub Robotnikowski, Nikodem Walczak. Bardzo dobry wynik uzyskał Szymon Jancik, który zajął II miejsce w rzucie piłeczką palantową, zdobywając w tej konkurencji srebrny medal. Znakomity sukces odniósł  Jakub Robotnikowski, który zwyciężył w biegu na 60 metrów, oraz w biegu na 300 metrów, zajmując w tych konkurencjach I miejsca i zdobywając dwa złote medale. Jakub Robotnikowski uzyskał również najwięcej punktów spośród wszystkich chłopców startujących w mistrzostwach zdobywając tytuł Indywidualnego Mistrza Powiatu Ostrowskiego w Lekkiej Atletyce i Puchar Starosty. Na trybunach naszych reprezentantów wspierali rodzice, którzy kibicowali i dopingowali swoje pociechy. Gratulujemy sukcesów naszym uczniom, a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 - 31 grudnia 2018

FERIE ZIMOWE

14  - 27 stycznia 2019

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

18 - 23  kwietnia 2019

FERIE LETNIE

22 czerwca - 31 sierpnia 2019

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 2 listopada 2018
  • 15 kwietnia 2019 - egzamin ósmoklasisty - j. polski
  • 16 kwietnia 2019 - egzamin ósmoklasisty - matematyka
  • 17 kwietnia 2019 - egzamin ósmoklasisty - j. angielski
  • 2 maja 2019
  • 31 maja 2019
  • 18 czerwca 2019
  • 19 czerwca 2019