Aktualności

Sukcesy sportowe naszych uczniów w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego w Lekkiej Atletyce

Drukuj

W piątek 19 maja 2017 roku, w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się XI Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce - Zawody o Puchar Starosty. Celem tych zawodów był rozwój i popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży szkolnej, wyłonienie indywidualnych talentów na poziomie szkół podstawowych. W programie zawodów znalazły się następujące konkurencje: bieg na 60m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, bieg na 300m, bieg na 600m (dziewczęta), bieg na 1000m (chłopcy).

Każdy zawodniczka lub zawodnik miał prawo startu w dwóch konkurencjach z zastrzeżeniem, że nie może wystartować w biegu 300m, a następnie w biegu średnim: 600m (dziewczęta); 1000m (chłopcy). Najlepsi zawodnicy i zawodniczki byli nagradzani medalami i nagrodami za miejsca na podium w każdej z wybranych konkurencji. Na chłopca i dziewczynkę, którzy po dwóch konkurencjach zgromadzili najwięcej punktów czekał Puchar Starosty Ostrowskiego. W zawodach wystartowało 7 uczniów z naszej szkoły: Oliwia Derdas, Szymon Jancik, Kacper Majchrzak, Sebastian Patalas, Kacper Paluszkiewicz, Jakub Robotnikowski, Nikodem Walczak. Bardzo dobry wynik uzyskał Szymon Jancik, który zajął II miejsce w rzucie piłeczką palantową, zdobywając w tej konkurencji srebrny medal. Znakomity sukces odniósł  Jakub Robotnikowski, który zwyciężył w biegu na 60 metrów, oraz w biegu na 300 metrów, zajmując w tych konkurencjach I miejsca i zdobywając dwa złote medale. Jakub Robotnikowski uzyskał również najwięcej punktów spośród wszystkich chłopców startujących w mistrzostwach zdobywając tytuł Indywidualnego Mistrza Powiatu Ostrowskiego w Lekkiej Atletyce i Puchar Starosty. Na trybunach naszych reprezentantów wspierali rodzice, którzy kibicowali i dopingowali swoje pociechy. Gratulujemy sukcesów naszym uczniom, a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie.

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 -31 grudnia 2017

FERIE ZIMOWE

12 lutego - 25 lutego 2018

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

29 marca  - 3  kwietnia 2018

FERIE LETNIE

23 czerwca - 31 sierpnia 2018

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 30 kwietnia 2018
  • 2 maja 2018
  • 4 maja 2018
  • 1 czerwca 2018
  • 20 czerwca 2018
  • 21 czerwca 2018