Aktualności

Pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej w Ołoboku

Drukuj

W poniedziałek 23 października 2017 r. odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klasy pierwszej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: zastępca wójta gminy Sieroszewice pan Ryszard Boduch, ksiądz prałat Tomasz Lenczewski - proboszcz parafii w Ołoboku, rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

 

Wszystkich zebranych powitał dyrektor szkoły Dariusz Ratajczyk. Pierwszoklasiści zanim złożyli ślubowanie przedstawili swój program artystyczny. Pokazali wszystkim czego uczą się w szkole i udowodnili, że z nauką dobrze sobie radzą. Po ślubowaniu pan dyrektor dużym ołówkiem dokonał aktu pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej w Ołoboku. Pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki od dzieci z oddziału przedszkolnego, od dzieci z klasy drugiej i od samorządu szkolnego. Myślą przewodnią uroczystości były słowa znanego wiersza. "Ucz się pilnie w szkole, nagroda cię czeka. Wyrośniesz na bardzo mądrego człowieka". Uroczystość uświetnił chór szkolny i solistki z klas starszych, które bardzo ładnie zaśpiewały piosenki nawiązujące do ślubowania. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Zostało też zrobione pamiątkowe zdjęcie. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.

 

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 - 31 grudnia 2018

FERIE ZIMOWE

14  - 27 stycznia 2019

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

18 - 23  kwietnia 2019

FERIE LETNIE

22 czerwca - 31 sierpnia 2019

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 2 listopada 2018
  • 15 kwietnia 2019 - egzamin ósmoklasisty - j. polski
  • 16 kwietnia 2019 - egzamin ósmoklasisty - matematyka
  • 17 kwietnia 2019 - egzamin ósmoklasisty - j. angielski
  • 2 maja 2019
  • 31 maja 2019
  • 18 czerwca 2019
  • 19 czerwca 2019