Aktualności

Sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Ołoboku w Gminnym Konkursie Historycznym o życiu i działalności ks. dra Antoniego Kanteckiego

Drukuj

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniu 23 marca 2018 roku, uczniowie klas siódmych ze szkół podstawowych z terenu gminy Sieroszewice wzięli udział w konkursie w Wielowsi, w trakcie którego zaprezentowali rodzimą historię regionu (gminy, powiatu, województwa). Tematem było życie i działalności wybitnego humanisty, jakim był ks. dr Antoni Kantecki, pochodzący z Wielowsi Klasztornej. Celem I Gminnego Konkursu Historycznego „Śladami historii Małej Ojczyzny” czyli życie i działalność ks. dra Antoniego Kanteckiego, było jednocześnie przywrócenie pamięci o wspaniałej postaci rodzimej historii wśród młodego pokolenia gminy Sieroszewice. 

Do konkursu zgłosiły się cztery szkoły podstawowe z terenu gminy Sieroszewice. Jury konkursu w składzie: Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki w Sieroszewicach (przewodnicząca), Elżbieta Vogel, teolog, członek Stowarzyszenia EKOklub, Barbara Cieślak, nauczyciel historii oceniło pracę indywidualną uczestników. Konkurs miał charakter testu. Wszystkich dziesięciu uczniów z czterech szkół: SP w Masanowie, SP w Ołoboku, SP w Zamościu i SP w Wielowsi jury oceniło bardzo wysoko. Jurorzy wyrażając swoją radość i  zadowolenie z osiągniętego progu poprawności (średni wynik w przeprowadzonym teście to 82% poprawnych odpowiedzi) uznali za prawdziwy sukces. Jurorzy wyłonili grono siedmiu laureatów. Zostały nimi osoby z najwyższą liczbą zdobytych punktów: Katarzyna Rak ze SP w Masanowie, Dominika Wrona ze SP w Ołoboku, Oliwia Derdas ze SP w Ołoboku, Jakub Kołek ze SP w Masanowie, Aleksandra Frankiewicz ze SP w Wielowsi, Sylwia Rewers ze SP w Masanowie oraz Łukasz Marek ze SP w Zamościu.

Zgodnie z regulaminem konkursu wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe oraz książkę. Siedmiu laureatów oraz nauczyciel -Pani Ilona Mielcarek  otrzymali bezpłatne zaproszenie na wycieczkę śladami ks. dra Antoniego Kanteckiego. Odbędzie się ona 12 maja 2018 roku i będzie przebiegała przez wiele miejsc naszej „Małej Ojczyzny” – Wielkopolski m.in. Strzelno, Gniezno, Poznań, Rokosowo. Fundatorem wszystkich  nagród oraz wycieczki dla laureatów jest Stowarzyszenie EKOklub z Wielowsi. Zwyciężczyni konkursu Katarzyna Rak z SP w Masanowie otrzymała także nagrodę w postaci wydania albumowego encyklopedii ufundowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach. Za przygotowanie konkursu i sukces uczniów odpowiedzialność ponosiły Panie Lucyna Wittek i Ilona Mielcarek.

Więcej o konkursie i zdjęcia z jego przebiegu można zobaczyć na stronie Gminy Sieroszewice  http://www.sieroszewice.pl/news,1167,i-gminny-konkurs-historyczny-o-zyciu-i-dzialalnosci-ks-dra-antoniego-kanteckiego-w-wielowsi.html.

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 - 31 grudnia 2019

FERIE ZIMOWE

27  stycznia -  9 lutego 2020

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

9 - 14  kwietnia 2020

FERIE LETNIE

27 czerwca - 31 sierpnia 2020

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 2 - 3 stycznia 2020
  • 21 kwietnia 2020 - egzamin ósmoklasisty - j. polski
  • 22 kwietnia 2020 - egzamin ósmoklasisty - matematyka
  • 23 kwietnia 2020 - egzamin ósmoklasisty - j. angielski
  • 12 czerwca 2020
  • 1 czerwca 2020
  • 26 czerwca 2020