Aktualności

Zbiórka karmy dla Schroniska w Wysocku Wielkim

Drukuj

W m-cu maju 2018r. w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności. Organizatorem i koordynatorem akcji była pani Ilona Mielcarek, która zbiórkę prowadziła wraz Samorządem Uczniowskim.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów z klas 0 - 7 wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Zebraliśmy około 40 kg suchej karmy, puszki, oraz wiele innych rzeczy niezbędnych w schronisku. Serdecznie dziękujemy.

Po wizycie w schronisku uczniowie odwiedzili Minii Zoo w Niedźwiedziu. Skunksy, szopy, kangury i wszelkiej maści nietuzinkowe zwierzęta można zobaczyć  i niejednokrotnie pogłaskać w gospodarstwie agroturystycznym Państwa Cichoszów. W tym gospodarstwie znajduje się również stadnina koni, staw, plac zabaw oraz wiele innych ciekawych atrakcji dla dzieci.

 

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 - 31 grudnia 2019

FERIE ZIMOWE

27  stycznia -  9 lutego 2020

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

9 - 14  kwietnia 2020

FERIE LETNIE

27 czerwca - 31 sierpnia 2020

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 2 - 3 stycznia 2020
  • 21 kwietnia 2020 - egzamin ósmoklasisty - j. polski
  • 22 kwietnia 2020 - egzamin ósmoklasisty - matematyka
  • 23 kwietnia 2020 - egzamin ósmoklasisty - j. angielski
  • 12 czerwca 2020
  • 1 czerwca 2020
  • 26 czerwca 2020