Aktualności

Zbiórka karmy dla Schroniska w Wysocku Wielkim

Drukuj

W m-cu maju 2018r. w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności. Organizatorem i koordynatorem akcji była pani Ilona Mielcarek, która zbiórkę prowadziła wraz Samorządem Uczniowskim.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów z klas 0 - 7 wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Zebraliśmy około 40 kg suchej karmy, puszki, oraz wiele innych rzeczy niezbędnych w schronisku. Serdecznie dziękujemy.

Po wizycie w schronisku uczniowie odwiedzili Minii Zoo w Niedźwiedziu. Skunksy, szopy, kangury i wszelkiej maści nietuzinkowe zwierzęta można zobaczyć  i niejednokrotnie pogłaskać w gospodarstwie agroturystycznym Państwa Cichoszów. W tym gospodarstwie znajduje się również stadnina koni, staw, plac zabaw oraz wiele innych ciekawych atrakcji dla dzieci.

 

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 -31 grudnia 2017

FERIE ZIMOWE

12 lutego - 25 lutego 2018

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

29 marca  - 3  kwietnia 2018

FERIE LETNIE

23 czerwca - 31 sierpnia 2018

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 30 kwietnia 2018
  • 2 maja 2018
  • 4 maja 2018
  • 1 czerwca 2018
  • 20 czerwca 2018
  • 21 czerwca 2018