Aktualności

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Drukuj

W środę 4 kwietnia 2012 r. w nasza szkoła zorganizowała  eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach wystartowały trzyosobowe zespoły ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Sieroszewice.

Uczestnicy w ciągu 40 minut musieli rozwiązać test składający się z 25 pytań dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W części praktycznej uczniowie mieli za zadanie pokonać na rowerze tor przeszkód.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie w składzie: Damian Cebulski, Patryk Drabczyński, Kacper Ulichnowski. Drugie miejsce zajęła ekipa ze Szkoły Podstawowej w Masanowie w składzie: Patrycja Doruch, Paweł Król, Katarzyna Rataj. Na trzecim miejscu uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej w Ołoboku w składzie: Dominik Doruch, Martyna Pomykała, Natalia Wojtasik. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Sieroszewicach w składzie: Mariusz Mazur, Mateusz Szarwak, Miłosz Ziemiański. Drugie miejsce przypadło ekipie z Gimnazjum w Wielowsi w składzie: Angelika Cuper, Michał Harych, Damian Zmyślony. Zwycięskie drużyny będą uczestniczyć w etapie powiatowym turnieju, który odbędzie się 19 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim.

W klasyfikacji indywidualnej w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Patrycja Doruch ze Szkoły Podstawowej w Masanowie. Drugie miejsce zajął Damian Cebulski ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie. Na trzecim miejscu uplasował się Patryk Drabczyński ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewe. Wśród gimnazjalistów zwyciężył Mariusz Mazur z Gimnazjum w Sieroszewicach. Drugie miejsce zajęła Angelika Cuper z Gimnazjum w Wielowsi. Na trzecim miejscu uplasował się Miłosz Ziemiański z Gimnazjum w Sieroszewicach.

Nagrody dla zwycięzców ufundował Urząd Gminy Sieroszewice, a poczęstunek dla uczestników, ich opiekunów i wszystkich przybyłych gości - Komitet Rodzicielski przy Szkole Podstawowej w Ołoboku. Główny ciężar przygotowania turnieju, w szczególności toru przeszkód oraz przygotowanie naszych uczniów, wziął na siebie Pan Bogumił Walerian.