Aktualności

Ślubowanie klasy pierwszej

Drukuj

W piątek 6 listopada 2020 r. w naszej szkole pierwszoklasiści złożyli długo oczekiwane ślubowanie.  Jak nakazuje tradycja przed ceremonią pasowania na ucznia kandydaci musieli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne oraz przejść egzamin przygotowany przez starszych kolegów.

Uczniowie klasy III sprawdzili czy pierwszoklasiści: potrafią respektować przepisy ruchu drogowego, znają swój kraj i rozpoznają symbole narodowe, wiedzą kim był patron naszej szkoły, umieją liczyć, czytać i układać z rozsypanek sylabowych wyrazy i czy zawsze, nawet po wypiciu nieco kwaśnego „napoju mądrości” na ich buziach gości uśmiech. Łatwo nie było zwłaszcza z tym szerokim uśmiechem podczas picia „napoju mądrości” ale się udało i wszystkie siedmiolatki zostały dopuszczone do Ślubowania, składając obietnicę, że będą:

 • dobrymi kolegami;
 • szanowali nauczycieli i pracowników szkoły;
 • troszczyli się o książki i sprzęt szkolny;
 • aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły;
 • korzystali z wiedzy i pomocy starszych;
 • kochali Ojczyznę i szanowali przyrodę.

    I co najważniejsze przyrzekli, że będą postępować tak, aby wszystkim z nimi było dobrze. Po uroczystym ślubowaniu  pani Dyrektor Sylwia Zimoch pasowała pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Ołoboku im. Ks. Józefa Kuta i wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne. Po części oficjalnej przyszedł czas na upominki od starszych kolegów, słodki poczęstunek i wspólną zabawę. Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną rodzice oraz inni zaproszeni goście nie mogli uczestniczyć w tej doniosłej uroczystości. Całe wydarzenie zostało nagrane i zostanie udostępnione zainteresowanym osobom.

 

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 grudnia 2020 - 3 stycznia 2021

FERIE ZIMOWE

4 - 17 stycznia 2021

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

1 - 6  kwietnia 2021

FERIE LETNIE

26 czerwca - 31 sierpnia 2021

 DODATKOWE DNI WOLNE

 • 26 maja 2021 - egzamin ósmoklasisty - j. polski
 • 27 maja 2021 - egzamin ósmoklasisty - matematyka
 • 28 maja 2021 - egzamin ósmoklasisty - j. angielski
 • 2 czerwca 2021
 • 4 czerwca 2021
 • 22 czerwca 2021
 • 23 czerwca 2021
 • 24 czerwca 2021