Aktualności

MAMO, TATO JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM! - pasowanie na przedszkolaka Biedronek w oddziale przedszkolnym

Drukuj

W piątek 13 listopada 2020 r. wszystkie dzieci z grupy Biedronki zostały pasowane na pełnoprawnego przedszkolaka. Dla całej społeczności szkolnej, ale również dla rodziców i dziecka jest to bardzo ważna chwila. Uroczystość pasowania to czas z niecierpliwością oczekiwany przez wszystkie dzieci i ich rodziców, ponieważ jest  pierwszym tak ważnym występem dzieci. 

„Pasowanie na przedszkolaka”ma symbolizować przyjęcie dziecka do społeczności przedszkolnej. Dzieci od wielu dni przygotowywały się do tego wydarzenia, pilnie ucząc się piosenek, wierszyków i tańców. Był to dla nich duży wysiłek, ale uporały się z tym doskonale. Ze względu na pandemię w Uroczystości Pasowania nie mogli wziąć udziału rodzice dzieci, ale na żywo oglądali występ za pośrednictwem Facebooka. Naszych Przedszkolaków oklaskiwali zaproszeni na uroczystość goście: pani dyrektor Sylwia Zimoch oraz pracownicy niepedagogiczni: panie Bernadetta Dąbek, Malwina Strzelczyk oraz pan Stanisław Wajs. Po występach artystycznych  nastąpił długo oczekiwany przez wszystkich moment.  Dzieci  złożyły uroczystą przysięgę, a pasowania olbrzymią kredką na dzielnego i grzecznego przedszkolaka dokonała pani dyrektor Sylwia Zimoch. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę. Były także gratulacje, całuski oraz chwila dla fotoreporterów. Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny,  ale jak ważny dla dzieci dzień w przedszkolu. Emocje i przeżycia towarzyszące tej uroczystości, dla wszystkich jej uczestników, stały się początkiem kilkuletniej podróży, w której udział wezmą nie tylko dzieci, ale także ich rodzice i wszyscy pracownicy naszej szkoły. Celem tej podróży jest osiągnięcie przez dzieci takiej wiedzy, umiejętności i sprawności, które pozwolą im na podjęcie obowiązku szkolnego i będą wyróżniać je w przyszłości jako absolwentów naszego oddziału przedszkolnego. 

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 grudnia 2020 - 3 stycznia 2021

FERIE ZIMOWE

4 - 17 stycznia 2021

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

1 - 6  kwietnia 2021

FERIE LETNIE

26 czerwca - 31 sierpnia 2021

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 26 maja 2021 - egzamin ósmoklasisty - j. polski
  • 27 maja 2021 - egzamin ósmoklasisty - matematyka
  • 28 maja 2021 - egzamin ósmoklasisty - j. angielski
  • 2 czerwca 2021
  • 4 czerwca 2021
  • 22 czerwca 2021
  • 23 czerwca 2021
  • 24 czerwca 2021