Aktualności

Mikołajki 2020 w naszej szkole

Drukuj

Nadejście Mikołajek to znak, że zbliża się radosny czas Bożego Narodzenia. Święty Mikołaj, renifery, prezenty i wyjątkowe dekoracje sprawiają, że grudniowe dni stają się cieplejsze i bardziej kolorowe. Jak co roku, mikołajkową atmosferę mogli również poczuć uczniowie naszej szkoły, a to dzięki atrakcjom przygotowanym specjalnie dla nich przez nauczycieli. 

W piątek 4 grudnia 2020 r., uczniowie z klas 1-8 uczestniczyli w przygotowanych wydarzeniach zdalnie, a dzieci obecne w oddziale przedszkolnym, mogły zarówno obserwować wszystkie działania ze swoich krzesełek jak i wziąć w nich aktywny udział będąc w swojej sali. W mikołajkowy nastrój wprowadziło wszystkich kukiełkowe przedstawienie pt.: „Idzie Mikołaj”, w wykonaniu pani Barbary Urban-Bartnickiej oraz pani Marty Janiak. W trakcie przedstawienia dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały i zatańczyły piosenkę pt.: „Siedem reniferów”, a wszyscy uczniowie włączyli się w śpiewanie dwóch anglojęzycznych piosenek „SANTA” oraz „Decorate the Christmas tree”. Po części teatralno-muzycznej przyszła kolej na warsztaty plastyczne. Pani Barbara Urban-Bartnicka nauczyła dzieci jak wykonać świątecznego Mikołaja z pustej plastikowej butelki, bibuły i papieru, a pani Lucyna Wittek pokazała dzieciom jak zmienić skarpetkę wypełnioną ryżem w uroczego bałwanka. Na zakończenie wspólnej zabawy pojawiła się zabawa taneczno-ruchowa do piosenki „O dobrym Świętym Mikołaju”, którą poprowadziła pani Lucyna Wittek. Tego dnia Święty Mikołaj osobiście odwiedził też przedszkolaki w naszej szkole, rozdał dzieciom upominki i zgodził się na kilka wspólnych zdjęć. Mikołajkowe atrakcje spodobały się wszystkim uczniom naszej szkoły, mimo nauki zdalnej, pozwoliły poczuć się częścią społeczności szkolnej i wprowadziły świąteczną atmosferę w małych i dużych serduszkach.

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 grudnia 2020 - 3 stycznia 2021

FERIE ZIMOWE

4 - 17 stycznia 2021

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

1 - 6  kwietnia 2021

FERIE LETNIE

26 czerwca - 31 sierpnia 2021

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 26 maja 2021 - egzamin ósmoklasisty - j. polski
  • 27 maja 2021 - egzamin ósmoklasisty - matematyka
  • 28 maja 2021 - egzamin ósmoklasisty - j. angielski
  • 2 czerwca 2021
  • 4 czerwca 2021
  • 22 czerwca 2021
  • 23 czerwca 2021
  • 24 czerwca 2021