Aktualności

Marcowe konkursy 2013

Drukuj

 

18 marca 2013r., w SP nr 7w Ostrowie Wlkp. odbył się etap dekanalny, DIECEZJALNEGO KONKURSU RELIGIJNEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „ŚWIĘTYCH KOCHAM I SZANUJĘ, ICH UCZYNKI NAŚLADUJĘ”.

 

Tematem tegorocznych zmagań dwuosobowych drużyn była postać św. Tereski od Dzieciątka Jezus. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Zuzanna Gawron i Maria Majchrzak, które w swojej grupie rywalizowały z 12 innymi zespołami. Wiedzę na temat świętej, dziewczyny miały ogromną, zabrakło trochę szczęścia, a może czasu na zastanowienie i odszukaniu potrzebnych informacji w pamięci (na uzgodnienie i podanie prawidłowej odpowiedzi uczestnicy mieli zaledwie 60 sekund). Do zakwalifikowania się do finału zabrakło im zaledwie jednego punktu, czyli jednej poprawnej odpowiedzi. 

 

19 marca 2013r. był dniem najlepszych matematyków wśród trzecioklasistów naszej gminy, którzy rywalizowali w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Strzyżewie. Naszą szkołę reprezentowały dwie dziewczyny o ścisłych umysłach: Kinga Skrobańska i Kinga Lemiesz.Miały one, podobnie jak pozostałych 12 uczestników konkursu matematycznego, 45 minut na rozwiązanie 14 zadań o różnym stopniu trudności. Poradziły sobie bardzo dobrze, szczególnie Kinga Skrobańska, która zajęła III miejsce. Gratulujemy sukcesu i czekamy na więcej.

 

 

 

 

 

20 marca 2013r. odbył się finał XV Konkursu ,,Mistrz Ortografii". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III – Ewelina Kowalczyk. Podobnie jak jedenastu innych finalistów z całego powiatu Ewelina zmagała się z zawiłymi zasadami ortograficznymi i interpunkcyjnymi niełatwego dyktanda, które mamy nadzieję, napisała bezbłędnie. Kto został zwycięzcą? Komu przypadnie zaszczytny tytuł MISTRZ ORTOGRAFII i nagroda główna? Niestety jeszcze nie wiemy. Odpowiedzi na powyższe pytania poznamy dopiero 10 czerwca. 

KALENDARZ

ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

23 -31 grudnia 2017

FERIE ZIMOWE

12 lutego - 25 lutego 2018

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

29 marca  - 3  kwietnia 2018

FERIE LETNIE

23 czerwca - 31 sierpnia 2018

 DODATKOWE DNI WOLNE

  • 30 kwietnia 2018
  • 2 maja 2018
  • 4 maja 2018
  • 1 czerwca 2018
  • 20 czerwca 2018
  • 21 czerwca 2018